O webu

Tento web jsem zřídila jako informativní web pro lidi.
Pro všechny, kteří s touto situací nepočítali a nestihli si v počátcích hrozby koronaviru ochranné pomůcky zakoupit.
Pro všechny, kteří hledají informace a aktuality o aktuálních studiích a výsledcích testování.
Spolupráce s níže uvedenými lidmi umožnila tento web vytvořit, moc vám děkuji, jste skvělí!!!
Informace se budou postupně aktualizovat v závislosti na aktuálních postupech a doporučeních vědecké komunity.

O nás

Mgr. Veronika Guziurová

Autor webu.

Doc. Ing. Stanislav Polzer, Ph.D.

Akademický pracovník na Katedře aplikované mechaniky Strojní fakulty VŠB. Autor zde uveřejněných návodů k elektrostatickému filtru a filtru s NaCl. Návody zpracoval dle dostupných podkladů v odborné literatuře.


Jana Rollová

Designerka, nakreslila návody pro roušky. Absoloventka Umprum v Praze a pařižské IFM. Jana se půl roku před koronavirovou krizí přestěhovala do ČR z Pařiže, kde působila jako návrhářka kabelek a obuvi. V současné době pracuje pro Engelmuller a Pietro Filipi. Svoji osobní kolekci kabelek a šperků prezentuje ve SmetanaQ Showroom v Praze.


Veronika Hniličková

Grafička pro uvedené návody na roušky.


Hana Bušková

Anglické překlady.


Všem zúčastněným znovu děkuji za spolupráci a za Váš čas!!!
Děkuji Richardu Jedličkovi za cenný dar v podobě konceptu počáteční webové stránky, jen díky tomu jsem se metodou pokus-omyl v html dopracovala až k finální podobě:-)
Děkuji Martinu Sobotkovi (shopea.cz) za cenné rady nápomoc při IT záležitostech.
Děkuji Libušce Horáčkové za podporu a korekci:-)

Jak a proč web vznikl:

Na začátku koronavirové epidemie jsem byla znechucená aktuálním politickým děním a neschopností vlády zajistit zdravotnické pomůcky pro své občany a zřídit povinnost nosit roušky. Začala jsem se svou iniciativou #rouskyprovsechny. Přes skupinu Covid19cz jsem se dostala až k tvůrci webových stránek www.rouskyvsem.cz a podílela se na kampani #rouskyvsem. Povedlo se a roušky se staly naší povinnou výbavou. Dostala jsem nápad propagace dvouvrstvé roušky s filtrem, na kterém jsem začala spolupracovat s kreslířkou Janou Rollovou a grafičkou Veronikou Hniličkovou. Výsledkem jsou návody pro šití roušek. Stejným způsobem se v myšlenkách ubírala spousta dalších lidí a zpropagování roušky s filtrem se úžasně povedlo studentům z TUL. Iniciativa #rouskystulkou mne zaujala, oslovila jsem prof. Šedlbauera o pomoc při testování našich vzorků a připojila jsem se s poskytnutím tištěného návodu k TUL roušce. Ve stejnou dobu mne zaujaly také nápady mého dlouholetého kamaráda, materiálového inženýra a biomechanika Stanislava Polzera, které jsem chtěla zprostředkovat všem obyčejným lidem. Proto vznikl tento web o aktuálním vývoji.